Medycyna Pracy

Badanie okresowe

Okresowe badania lekarskie pracowników przeprowadzane są zgodnie z przepisami Ministerstwa Zdrowia i mają na celu monitorowanie stanu zdrowia pracowników narażonych na czynniki ryzyka zawodowego.

Cele badania okresowego

  • Wczesne wykrywanie chorób zawodowych
  • Ciągła ocena zdolności do pracy na danym stanowisku
  • Monitorowanie wpływu czynników szkodliwych na zdrowie
  • Zalecanie środków profilaktycznych i rehabilitacyjnych

Częstotliwość badań ustalana jest indywidualnie w zależności od zawodu i warunków pracy każdego pracownika.